Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

THEA EKSTRÖM, akvarell på papper, signerad

"19 VIII 74". 33 x 26 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Uppfäst på pannå.

Alkuperä - Provenienssi

Ian Hellströms samling.

Näyttelyt

Aguélimuseet, Sala, "Ur Ian Hellströms konst och konstsamling", 12 juni - 28 augusti 2004, avbildad i utställningskatalog sid 10.

Lähtöhinta
3 000 SEK