Paolo Venini

(Italia, 1895-1959)
Paolo Venini
(Italia, 1895-1959)

BORDSLAMPA, "Boletus", Venini, Italien, 1970-tal.

Gråtonat glas i form av svamp. Höjd ca 35 cm.

Enstaka repor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet