Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
470381

STOP 3 st SAMT BÄGARE, tenn, olika tenngjutare, mest Sverige och 1800-tal.

Två konande stop varav ett med otydlig tenngjutarstämpel från Stockholm, ett cylinderformat i barockstil med tre kulfötter, konande bägare på fotring, Henrik Philip Stickler, Helsingborg. Höjd 13-22,5 cm.

Slitage, repor, bucklor, ett stop med stor lagning, bägaren tilltryckt.

Lähtöhinta
2 000 SEK