Gottfried Kneller

(Tyskland/England, 1646-1723)
Gottfried Kneller
(Tyskland/England, 1646-1723)

GOTTFRIED KNELLER, kopia efter, olja på duk, 1800/1900-tal.

Porträtt av HM Drottning Anne av Storbritannien (1665-1714). ca 76x63 cm

Färgbortfall. Några Repor. Oxiderad fernissa. Fläck.

Muut tiedot

Orginalet finns på Kensington Palace, residens åt Prins William, Hertig av Cambridge, med familj.

Lähtöhinta
5 000 SEK