473361

SOLUR, sten, 1700-tal.

SOLUR, sten, 1700-tal.

Kvadratisk med inskription av nummerskala och visare av järn. Daterad 1755. Längd 23,5, bredd 22,5 cm.

Slitage. Avslag. Repor och märken. Ytterligare svårtydd inskription.

Lähtöhinta
1 500 SEK