473612

BORDSPENDYL, nyrokoko. 1800-talets andra hälft.

Emaljerat urhus flankerat av antikiserande dam och ankare mm. Pendel och nyckel. Längd 43, bredd 12, höjd 26 cm.

Ytslitage. Emaljskador. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 500 SEK