TEDOSA, pläter, England, 1800-talets första hälft.

Oval med konturerad form. Dekor av pärlbårder. Lock med kartusch och familjevapen. Höjd 10. Längd 14,5 cm.

Några repor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK