BORDSLAMPA, porslin med bronsmontering, Empirestil, 1900-tal.
Vas, glaserad i beige med dekor av krackelyrer, bronsmontering med dekor av lagerblad och akantusblad. Höjd 74 cm inklusive lampmontering. Vit skärm medföljer.
Obetydligt slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?