OKÄND KONSTNÄR, olja på dubblerad duk, 1700/1800-tal.

Oval. Damporträtt. 54 x 65 cm.

Ytslitage. Krackelyrer. Omfattande retuscher. Färgresningar. Oxiderad fernissa. Eftermörknade retuscher. Duk med lagning. Namn på baksida stämmer ej. Ram med omfattande skador och dekorbortfall.

Lähtöhinta
15 000 SEK