TEKANNA på RECHAUD, nysilver, rokokostil, troligen England, 1900-talets första del.

Tredelad, med kanna, brännare och benställning. Höjd 39 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Anlupen. Skruv till lockknopp av.

Lähtöhinta
2 000 SEK