SKÅL på FOT, nysilver, empirestil, stämplad NK, 1800-talets slut.

På trepassfot uppburen av delfiner. Gallerkant. Rosettfestonger. Diameter 22,5, höjd 19,5cm.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK