477229

OKÄND KONSTNÄR, miniatyrmålning, troligen signerad H Bosson, daterad 1840.

Porträtt av en elegant dam. Målad på välvt underlag. 11,5 x 8,5 cm.

Färgbortfall, repor, märken. Möjligen uppklistrad. Ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
1 800 SEK