Joseph Magnus Stäck

(Ruotsi, 1812-1868)
Joseph Magnus Stäck
(Ruotsi, 1812-1868)

JOSEPH MAGNUS STÄCK, olja på duk, signerad och otydligt daterad 1837?

Marinmotiv med kvarn. 32,5 x 37.

Krackeleringar. Repor.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt påskrift á tergo Grosshandlare Edward Cederlunds samlingar, Brandalsund".

Lähtöhinta
8 000 SEK