480838

MEDALJONGER 2 st, förgylld brons samt marmor, efter Johan Tobias Sergel, 1800-talets andra hälft.

Föreställande Johan Tobias Sergel samt Carl Michael Bellman i förgylld brons på runda marmorplattor. Diam ca 12,5 cm.

Äldre delar, lagningar med lim. Marmor med sprickor.

Lähtöhinta
6 000 SEK