CHRISTO, utställningsaffisch, Skissernas Museum, 1997, signerad av Christo & Jeanne-Claude.

Efter skiss för "The Gates" (Project for Central Park, New York). För utställningen: "Projects from the Lilja Collection". Bladstorlek 100 x 70 cm.

Oramad. Hanteringsveck, bristningar. Kantslitage.

Muut tiedot

"How would I know how a project is developing if I didn't sketch, sketch and then sketch again?" - CHRISTO

Lähtöhinta
3 000 SEK