UPPSATSSKÅL, nysilver, omkring 1900.

Rund skål uppburen av Putti, konturerad fot med fyra tassar. Dekor av bl.a medaljonger i relief. Höjd ca 35,5 cm.

Slitage. Repor. Fläckar. Något ostadig. Graverad fot.

Lähtöhinta
1 500 SEK