Fickur, herr, 18k guld, diameter 51mm, innerboett metall. Mormorsur, 14k guld, diameter 32mm, innerboett metall, med klockkedja, ankarlänk med fotomedaljong i form av hjärta.
Slitage. Bucklor. Skador. herrfickur med skadad urtavla, glas skadat medföljer löst. Ej funktionstestade. Nyckel saknas.