484675

BORDSLAMPA SAMT TOMTE, 2 st, 1900-talets andra hälft

Bordslampa i form av tomte med lykta. Bemålad metall, höjd 40 cm. Figurin i form av tomte, bemålad keramik, höjd 21 cm.

Bruksslitage och nötningar/färgbortfall, tomte med avbrutet spadskaft. Armatur ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK