484768

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, Per Henrik Beurling, Stockholm 1763-1806.

Förgylld och bronserad. Skuren dekor av lagerkransar, girlander och bandrosetter. Pendel finns. Bredd 50. Höjd 90 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Slitage. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
12 000 SEK