486660

GOLVUR, Gustav Becker, art deco. 1930-tal.

Fanérad. Kvadratisk form. Urtavla med svart stavindex samt arbabiska siffror. Fasettslipat glas. Lod och pendel. Märkt. Bredd 58, djup 30, höjd 188.

Slitage. Märken och repor. Mindre skador. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK