Kellot
488251

Nystilar

Nystilar

LODREGULATOR, nyrenässansstil, 1900-talets andra hälft.

Äldre ur, fodral från sent 1900-tal. Fodral med svärtade, svarvade detaljer. Löstagbara dekordelar och krön. Vit emaljurtavla. Höjd ca 130.
Lod finns. Nyckel finns.

Slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK