LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Gusums Bruk nr 38, 1900-tal

Gustaviansk modell. Kannelerad stam, kvadratisk fotplatta med gallersarg och kulfötter. Höjd 22 cm.

Bruksslitage, fläckar, liten kantstötning på ena ljusmanschetten.

Lähtöhinta
1 500 SEK