KAFFE -OCH TESERVIS, 23 +1+ 8, delar porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Kaffekanna, 9 kaffekoppar, 9 tekoppar samt en tekopp av annan modell, 2 assietter, 2 mattallrikar. Samtliga med polykrom dekor av blommor. 8 assietter "Blenda" medföljer.
Bruksslitage, märken och repor. Några sprickor samt enstaka nagg.