490308

VÄGGPENDYL, s k lodregulator, GB, omkring år 1900.

Fanerat med valnöt. Dekor av kannelerade pilastrar. Uppsvängt krön. Pendel och 2 lod finns. Höjd ca 135 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Fanerskador. Repor och märken. Löst dekorelement. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK