490386

KANNOR, 2 st, tenn, Melchior Leffler, Visby 1817 samt Martin Moberg, Jönköping 1812.

På rund välv fot. Uppsvängd hänkel, en med pärlbård. Höjd 17 och 19 cm.

Skeva. En med skador och bristningar samt hänkellagning. Bruksslitage. Bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK