SKRIV/TOALETTSCHATULL, England, 1800-talets andra hälft.

Mahogny. I locket brevfack samt spegel. Inredning med fack och 3 lådor. Med cologneflaskor, tandborste av silver, rakknivar med banhandtag samt strigel, borstar av ben, J Trigge, 63 Cheapside, bläckhorn, mätsticka av ben, toalettattiraljer m.m. Schatull med beslag av mässing. Längd 39. Bredd 28. Höjd 13 cm.

Bruksslitage. Repor. Lås saknas. Sprickor. Några beslag lösa.

Lähtöhinta
2 000 SEK