Johan Krouthén

(Ruotsi, 1858-1932)
Johan Krouthén
(Ruotsi, 1858-1932)

JOHAN KROUTHÉN, olja på duk, signerad och daterad 1917.

Trädgård med rödmålad stuga och blommande äppelträd. 74 x 99 cm.

Färgbortfall vid signatur. Några repor.

Lähtöhinta
70 000 SEK