VIKSKÄRM, Kina, tidigt 1900-tal.

Textilklädd. Broderad dekor av blomster mot svart botten. Höjd 171,5 cm. Längd ca 4 x 53cm

Slitage. Kantnagg. Hål, främst i marginaler samt nedtill.

Lähtöhinta
2 500 SEK