MATSERVIS, 67 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
20 mattallrikar, 18 förrättstallrikar, 8 assietter, 12 kaffekoppar på fat, 5 bärtallrikar/djupa skålar, skålfat, uppläggningsfat, såsskål, buljongkopp på fat.
Bruksslitage. Enstaka nagg.