Muut
495866

GRAFIKMAPP, signerad och numrerad 38/150. Bl. a Acke Oldenburg, Ronald Reyman, Staffan Tilander.

Litografier av Acke Oldenburg. Ronald Reyman, Leif Ericson, Staffan Tilander samt Olle Waller. Bladstorlek ca 43 x 33 cm

Slitage. Ej fullständigt genomgången.

Muut tiedot

Litografisk skissbok tryckt med anledning av en utställning på Norrköpings museum med måleri, grafik, emalj samt arbetsmodeller och skisser till offentliga uppdrag och teater. Upplaga 700 numrerade exemplar varav 150 är signerad specialupplaga på von gelder papper.

Lähtöhinta
3 000 SEK