Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

Zao Wou-ki

(Kiina, 1921-2013)
Zao Wou-ki
(Kiina, 1921-2013)

ZAO WOU-KI, färgetsning, signerad Epreuve d'Artiste och daterad -74.

"Hommage aux Prix Nobel" ur mappen Hommage aux Prix Nobel 1974. Edition Galerie Börjeson, Malmö. Bildmått 43,5x61,5 cm.

Gulnat papper, smärre foxing, ytlig repa i nedre marginal. Ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
8 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet