Johan Tirén

(Ruotsi, 1853-1911)
Johan Tirén
(Ruotsi, 1853-1911)

JOHAN TIRÉN, kopia efter, olja på duk, otydligt signerad och daterad -94.

Kopia efter Johan Tiréns "Jämtlandssägen". Jämför katalognummer 197 på Bukowskis Internationella Vårauktion 2007. Bildens mått 88 x 63 cm.

Krackelyrer. Ytsmuts.

Lähtöhinta
2 000 SEK