498097

ISSKÅP, H.J. Ohlssons Söner & ETtr, Malmö. Bär årtal 1907.

Parställda dörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel med isfack. Framdelen uppburen av tassar i gjutjärn. Insidan klädd i plåt. Längd 81 cm. Djup 62 cm. Höjd 179 cm.

Bruksslitage, skador. Märken och repor. Krön saknas. Färgbortfall och rostangrepp. Torrsprickor. Ej genomgången. Skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK