Joseph Magnus Stäck

(Ruotsi, 1812-1868)
Joseph Magnus Stäck
(Ruotsi, 1812-1868)

JOSEPH MAGNUS STÄCK, olja på duk. Ej signerad.

"Fiskare upptagande nät". Duk 51,5 x 79,5 cm.

Obetydligt slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Gertrud Serner; Josef Magnus Stäck 1934. Målningen upptagen sid 137 under år 1836 nr 87, där kallad "Fiskare upptagande nät".

Lähtöhinta
20 000 SEK