Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Wilhelm Kuhnert

(Saksa, 1865-1926)
Wilhelm Kuhnert
(Saksa, 1865-1926)

WILHELM KUHNERT, 2 st, estningar, signerade, stämplade, numrerade och daterade 1921.

Lejon lapandes vatten, numrerad 56/80. Bildstorlek ca 13 x 17 cm. Isbjörn, numrerad 5/20. Bildstorlek ca 23 x 31,5 cm. Blindstämplade med elefant.

Ej examinerade ur ram. Gulnat papper. Smuts under ram. Vikt papper.

Lähtöhinta
2 000 SEK