Wilhelm Kuhnert

(Saksa, 1865-1926)
Wilhelm Kuhnert
(Saksa, 1865-1926)

WILHELM KUHNERT, 2 st, estningar, signerade, stämplade, numrerade och daterade 1921.

Lejon lapandes vatten, numrerad 56/80. Bildstorlek ca 13 x 17 cm. Isbjörn, numrerad 5/20. Bildstorlek ca 23 x 31,5 cm. Blindstämplade med elefant.

Ej examinerade ur ram. Gulnat papper. Smuts under ram. Vikt papper.

Lähtöhinta
2 000 SEK