501180

GOLVUR, William Taylor Whitehaven Works, England, 1700-tal.

Mahogny. Urtavla i mässing med båda arabiska och romerska siffror. Höjd ca 230 cm.

Skador, slitage, urverket ej genomgånget.

Lähtöhinta
6 000 SEK