501959

DAMFICKUR, guld 18k, omkring sekelskiftet 1900. Tot ca 30 gram.

Urtavlan med arabiska siffror, boetten med vegetativ dekor med rocailler och fågel. Diam 3,5 cm.

Slitage, urtavlan med smärre spricka, obetydliga bucklor, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK