Kellot
505827

FICKUR, 18k guld, troligtvis George Dyer, London, 1800-talets andra hälft. Vikt 54 g.

Urtavla med svärtade romerska siffror och stiliserad dekor. Höjd 55 mm. Etui märkt "GEO DYER Goldsmith & Watch Maker 90 REGENT STREET LONDON". Kedja in 18k guld, vikt 15 g, ej ursprungligt tillhörande. Nyckel finns.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
10 000 SEK