506557

CIGARRBURK, tenn, troligen Nils Fougstedt, Herman Bergman Konstgjuteri, 1931.

Med klassicistisk figurdekor i relief. Undertill signerad "Komp. Nils Fougstedt". Höjd ca 21 cm.

Nötmärken. Bucklor. Några repor samt fläckar. Intryckt lockknopp. Senare graverad.

Lähtöhinta
6 000 SEK