Kellot
507683

GOLVUR, England, 1800-talets första hälft.

Ek. Målad urtavla, otydligt märkt. Uppsvängt krön. 1 lod och pendel medföljer. Höjd ca 220 cm. Nyckel finns.

Omfattande skador. Senare bakben. Sprickor. Löst listverk. Någon dekorknopp saknas. Fanerskador. Defekt infästning till pendel. Repor och märken. Lås saknas. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK