Jugend

(1890-1920)
Jugend
(1890-1920)

KLÄDHÄNGARE för hörn, jugend, 1900-talets början.

Bemålat trä. Konsoler med genombruten dekor. Kortsidornas längd 87 respektive 77 cm, hyllplanets djup ca 29 cm, höjd 32 cm.

Slitage, färgbortfall, rost.

Lähtöhinta
1 500 SEK