511862

HERRFICKUR, guld 18k, Halda, T-verk, numrerad 20077. Tot ca 94 gram.

Även märkt Halda fickursfabrik i verket. Boetten årtalsstämplad 1907. Urtavlan med arabiska siffror, sekundvisare, bakre boett med monogram. Diam 5 cm.

Slitage, repor, röda siffror på urtavlan är sekundära, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
8 000 SEK