512705

PARTI SMYCKEN, 7 delar, silver och 18k guld med markasiter, pastestenar samt pärlor, delvis importstämplat.

Parti smycken bestående av fem broscher i silver, längd 2,5 - 7,5 cm. Ett par örhängen i silver med stift höjd 4,5 cm samt ett hänge delvis i 18k guld, stämplat Gustav Dahlgren & Co, Malmö, höjd 4 cm.

Bruksslitage. Snurrebussar saknas till örhängen. En brosch i nysilver samt ett udda örhänge medföljer.

Lähtöhinta
1 500 SEK