Kellot
513587

VÄGGUR, s k hook-and-spike clock, John Whitehurst III, Derby, England, 1800-tal.

Metall. Romerska siffror. Tillverkningsnummer 5264. Lod samt pendel medföljer. Höjd på urtavla 29,5 cm.

Slitage. Färgbortfall. Anlupet. Lagning. Kantstött. Ej funktionstestat.

Lähtöhinta
6 000 SEK