ERNST BILLGREN OCH CARL JOHAN DE GEER (HETS), akryl på pannå, signerad och stämplad.

Skogsparti. 41x61 cm. Från utställningen/happeningen "Hets", Göteborgs konstmuseum 1994. Motivet målat av initiativtagarna Billgren och de Geer tillsammans med konstelever från Valand, därefter signerat. Stämplad av Göteborgs konstmuseum.

Smärre ytsmuts.

Lähtöhinta
3 000 SEK