UPPSATSSKÅL, nysilver och glas, omkring 1900.

Klart glas med konturerad kant. Skaftet i rokokostil med riklig dekor, fyra fötter med voluter. H 24 cm, diam 29.5 cm.

Slitage. Skål med nagg och flisa.

Lähtöhinta
1 500 SEK