517365

STOP samt GRÖTSKÅL, 2 st, snarlika, tenn, bla C G Wigholm, 1700/1800-tal.

Skål med hänklar och lock med knopp. 1842. Diameter 21, höjd 17 cm. Stop med knopp på lock. Stämplad HK, otydlig årsstämpel 1790-tal. Höjd 25 cm.

Bucklor. Repor. Slitage. Anlöpningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK