PARTI DIVERSE, 5 st, mässing, ben, tenn, 1800/1900-tal.

Rökelsekar, mässing, tripodfot, ostasien, diam 11. Gräddkannor, 2 st, tenn resp svartglaserad keramik. Ljusstake, mässing, barockstil, sent 1800-tal. Burk, ben med skuren lockdekor i form av rosor. H 6-14.

Slitage, nagg på burk, bucklor på ljusstake.

Lähtöhinta
1 000 SEK
Tilaa uutiskirjeemme