Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
522140

FICKUR OCH KLOCKKEDJA, 18k guld, Omega, omkring 1900. Vikt 47g resp 11,7g.

Diameter 40mm, innerboett ej guld, bakboett troligen med senare monterad zodiak av oxen. Klockkedja, fantasilänk, längd 42cm.

Fickur med slitage, bucklor, ej funktionstestad. Slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK